czwartek, 15 marca 2012

Batoniki z białej czekolady z żurawiną i orzechami pekan

IMG_2440

IMG_2431

Skoro oficjalnie jest ciągle zima, zamieszczam “zimowy” przepis…

Batoniki są po prostu przepyszne! Absolutnie fenomenalne! Smakowały nawet mężowi, który za białą czekoladą nie przepada.

Bogaty słodki smak, podkręcony fantastycznym aromatem podprażonych orzechów i złamany kwaskową nutą żurawiny. Za pierwszym razem dodałam jeszcze preparowanego ryżu, kolejnym ekspandowanego amarantusa. Oba dodatki sprawdziły się świetnie, przy czym amarantus  posiada wyjątkowe walory zdrowotne.

Wiem, że  w tym krótkim opisie padło całe mnóstwo superlatywów, ale nie da się inaczej, pisząc o tych łakociach. Polecam  bardzo bardzo!

Przepis znaleziony na Kwestii smaku.

  • 200 g białej czekolady
  • garść żurawiny suszonej
  • garść orzechów pekan
  • garść ekspandowanych ziarnem amarantusa lub preparowanego ryżu (0pcjonalnie)

Orzechy lekko podprażyć na suchej patelni, następnie posiekać. Czekoladę roztopić w kąpieli wodnej. Na koniec dodać żurawinę, orzechy i amarantusa lub ryż. Wymieszać dokładnie i wlać masę do formy (17 cmx17cm lub innej, grubość warstwy powinna mieć około 1 cm) wyłożonej folią spożywczą. Wyrównać powierzchnię i zostawić do ostygnięcia w lodówce. Wyjąć całość i pokroić na kawałki.

Uwagi: Zapewnie można dodać inne dodatki, aczkolwiek bardzo polecam tu orzechy pekan, które świetnie współgrają z aromatem białej czekolady i są wyjątkowo kruche i delikatne.

IMG_9468

1 komentarz:

katie pisze...

Wyglądają prześlicznie :) Uwielbiam niałą czekoladę :)